Domů 9 Aktuality 9 Den plný pohybu – zdravé plíce

Den plný pohybu – zdravé plíce

V rámci každoroční akce DEN PLNÝ POHYBU pro základní školy a osmileté gymnázium v Dačicích – bude veřejnosti představen projekt ZDRAVÉ PLÍCE a odpolední přednášky o homeopatii a pánevním dnu.

Zveme Vás do areálu Nemocnice Dačice,a.s. dne 15.9.2016 od 9.00 – 15.00 hod . Cílem projektu je poskytnutí informací široké veřejnosti o možnostech léčby a prevence rakoviny plic.

Návštěvníci uvidí nafukovací maketu plic, včetně reálného modelu nádoru plic. Ve druhém laloku je umístěna obrazovka, na které jsou promítány záběry z bronchoskopického vyšetření a další edukační materiály. Projekt Zdravé plíce vznikl ve spolupráci občanského sdružení ONKOMAJÁK s Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze. Nemocnice Dačice, a.s. se do projektu zapojila zatím jako jediná v Jihočeském kraji.

V odpoledních hodinách proběhnou v tělocvičně ambulantní rehabilitace přednášky zdarma pro veřejnost:

Od 14 hod do 15 hod přednáší paní Věra Kvasnicová na téma „Homeopatie pro podzimní období“ – imunita, nachlazení, rýma, kašel a jak nám s nimi může pomoci homeopatii.

Od 15.30 hod do 16.30 hod přednáší Mgr. Ludmila Dítětová přednášku na téma: „Pánevní dno v souvislostech“. Přednáška je pro všechny, kteří se starají o své zdraví preventivně, ale i pro ty, kteří to už nestihli, ale ještě to mohou zachránit.

Využijte příležitosti a přijďte. Těšíme se na Vás.

Zdravé plíce