Aktuality

Kalendář

Pohotovost

Pouze víkendy a svátky:
Pro dospělé: 8.00-16.00 h
Pro děti: 8.00-14.00 h
Tel.: +420 384 358 276
Zdravotnická záchr. služba: 155

Domů 9 Aktuality 9 Nemocnice Dačice,a.s. informuje občany Dačic a okolí :

Nemocnice Dačice,a.s. informuje občany Dačic a okolí :

Od 11.10.2012 je v areálu Nemocnice Dačice, a.s. uvedena do provozu privátní ordinace diabetologa, kde bude ordinovat MUDr.Olga Pekárková a to vždy ve čtvrtek a v pátek od 8 – 14.00 hod. Ordinaci diabetologa naleznete v budově polikliniky č. 2 v 1. patře. Od 11.10.2012 se můžete objednat na telefonním čísle 777003741 nebo přímo osobně v ordinaci paní doktorky.

Nemocnice Dačice,a.s. poskytla prostory ordinace a pan starosta Ing. Štěpán nalezl MUDr. Pekárkovou, která si v Dačicích byla ochotná otevřít privátní praxi. Všeobecná zdravotní pojišťovna dostála svému příslibu, že pokud se nalezne diabetolog pro Dačice, bude ochotna s ním jednat o uzavření smluvního vztahu. A tak se také stalo a občané Dačic a okolí se dočkají opětovného zprovoznění diabetologické ambulance v areálu nemocnice. Jménem našich pacientů chceme touto cestou panu starostovi poděkovat za jeho osobní přínos.

Od 4.10.2012 zahajujeme plný provoz rehabilitačního ambulantního pracoviště již v nových prostorách s ordinační dobou od 7.00 hod – 11.30 hod. a 12.00 – 15.00 hod. Na novém pracovišti je v provozu ordinace rehabilitačního lékaře, veškeré vodoléčebné procedury, elektroléčebné a další procedury poskytované pomocí přístrojové techniky a léčebná tělesná výchova fyzioterapeutů. Vše to jsou výkony, které provozujeme již od vzniku našeho zdravotnického zařízení a které máme nasmlouvané zdravotními pojišťovnami. Pacienti přichází na toto pracoviště s doporučením od svého praktického lékaře či ambulantního specialisty, po vyšetření a rozpisu procedur od rehabilitačního lékaře nemocnice budou v termínech s recepční oddělení předem domluvených, jednotlivé procedury absolvovat. Změna ve vnitřní organizaci provozu je provedena za účelem snížení organizačního zatížení specializovaného personálu, který se má plně věnovat pacientům a jejich léčbě. Provozy jsou vybaveny novou přístrojovou technikou, jsou v novém prostředí, místnosti jsou vymalovány příjemnými barvami, dostatečně osvětlené a vzdušné. Budova má i výtah pro tělesně méně pohyblivé pacienty a v 1. patře jsou místnosti pro cvičení fyzioterapeutů, ať již jednotlivě nebo ve skupince, ve velké cvičebně. Propojení s lůžkovým oddělením dává možnost využití cvičebny i pacientům lůžkového oddělení LDN, v zájmu jejich rozcvičení po operacích či úrazech.

Naši spoluobčané mají příležitost se na nový provoz přijít podívat 10.10.2012 od 13.00 hod. na Den otevřených dveří Nemocnice Dačice,a.s.

MUDr.Miroslava Člupková
předseda představenstva