Domů 9 Aktuality 9 Pacienti nemocnice v Dačicích pomáhají

Pacienti nemocnice v Dačicích pomáhají

Zaměstnanci Nemocnice Dačice,a.s. se také letos zapojili do květnové výzvy „Do práce na kole“, a protože se u nás v nemocnici zaměřujeme na rehabilitaci, chtěli jsme k pohybu motivovat také naše pacienty. Proto jsme vyhlásili vlastní nemocniční výzvu „Pacienti spolu“. Zapojit se do výzvy, bylo opravdu jednoduché a bylo na každém, jaký způsob pohybu zvolí, tedy jestli bude chodit nebo jezdit na motomedu. Naše pacienty hnala kupředu také touha pomáhat, a to i přesto, že sami nebyli zcela v kondici, jelikož někteří z nich zde rehabilitovali po operaci, nejčastěji po výměně kolenního či kyčelního kloubu. Vyhlásili jsme, že za každý ušlý nebo ujetý kilometr přispějeme třemi korunami a výslednou částku pošleme, stejně jako loni nadaci pana Zimovčáka, která pomáhá onkologicky nemocným dětem. Během května se do výzvy zapojilo 37 našich pacientů, ti společně nachodili 289 a najezdili 335 kilometrů. Dohromady zdolali úctyhodných 624 kilometrů, celkem se jim tedy podařilo pro nemocné děti vychodit či vyjezdit 4 100 Kč. Děkujeme všem zúčastněným za jejich nasazení, bylo opravdu veliké. Hýbat se u nás v nemocnici nepřestaneme, protože heslo „ve zdravém těle zdravý duch“ v dnešní době nabývá na významu a pohyb je stále nejúčinnější prevencí proti nemocem především pohybového aparátu.