Aktuality

Kalendář

Pohotovost

Pouze víkendy a svátky:
Pro dospělé: 8.00-16.00 h
Pro děti: 8.00-14.00 h
Tel.: +420 384 358 276
Zdravotnická záchr. služba: 155

Domů 9 Aktuality 9 Týden sociálních služeb

Týden sociálních služeb

Letos poprvé se Nemocnice Dačice, a.s. zúčastnila celorepublikové akce s názvem „Týden sociálních služeb“. Během uplynulého týdne, tedy ve dnech 3. 10. – 7. 10. 2022, proběhly akce pro pacienty, zaměstnance, ale také pro veřejnost. Hned v pondělí se konal na našem lůžkovém oddělení koncert, na kterém pacientům a zaměstnancům zahrál Saxy kvartet Základní umělecké školy v Dačicích. Pod vedením pana učitele Jiřího Nováka zahráli účinkující na saxofony např. úpravy písní skupin Bee Gees nebo Coldplay.

V úterý se v tělocvičně ambulantní rehabilitace konala přednáška na téma „Pohybové aktivity pro seniory“. Během přednášky se přítomní dozvěděli o významu pohybových aktivit ve stáří. Přednášející paní Marta Krechlerová posluchačům předvedla několik jednoduchých cviků s pomůckou i bez, které lze cvičit každý den a významně tak mohou přispět ke zlepšení svého zdraví a celkové kondice.

Ve čtvrtek dopoledne proběhla na oddělení sociálních lůžek canisterapie, která je zaměřená na podporu léčby a zlepšení fungování lidí v běžném životě. Pomáhá odbourat pocit úzkosti a uvolňuje atmosféru v kolektivu. Pro naše klienty je canisterapie prospěšná, a proto bychom rádi v této aktivitě pokračovali i v budoucnu. Poslední akcí týdne byl den otevřených dveří, který proběhl ve čtvrtek odpoledne. Návštěvníci si prohlédli nově zrekonstruované prostory pracoviště sociálních lůžek, vyzkoušeli si cviky léčebné tělesné výchovy pod dozorem rehabilitační pracovnice a se sociální pracovnicí si procvičili kognitivní funkce, které patří mezi základní funkce našeho mozku.

Podle reakcí zúčastněných se jednotlivé aktivity v rámci týdne sociálních služeb líbily. Poděkování pak patří všem, kteří se na přípravě a realizaci „Týdne sociálních služeb“ podíleli.

Petra Čeloudová, hlavní sestra