Domů 9 Aktuality 9 Vedení nemocnice informuje – LSPP, rehabilitace, ORT – rozšíření ordinačních hodin

Vážení občané Dačic a okolí, rádi bychom vás informovali o změnách v Nemocnici Dačice, a.s. a jejím dalším rozvoji.

V letošním roce jsme naplánovali přemístění ordinace Lékařské pohotovostní služby do budovy u vstupu do nemocnice, kde po zprovoznění bezbariérového přístupu slouží pacientům pohotovosti prostorná čekárna s WC a světlá ordinace lékaře pohotovosti. Sestry tu mají svou denní místnost a vše je na kraji nemocnice. Tak byly zrušeny směrovky a šipky umístěné v areálu nemocnice. Pro pacienta přicházejícího do nemocnice ve svátky a dny volna pro akutní ošetření je vše hned na vstupu do areálu.

LSPP - vchod

LSPP – vchod

LSPP - vjezd

LSPP – vjezd

Stoupající zájem pacientů a indikujících lékařů o ambulantní rehabilitační péči nás donutil rozšířit prostory pro ambulantní rehabilitaci. Využití bezbariérového přístupu do hlavní budovy hned vedle hlavního vstupu na rehabilitaci se přímo nabízelo. Personální posílení o dalšího fyzioterapeuta s odborným zaměřením na cvičení dle Vojtovy metody nám umožní zaměřit se na děti, které tuto péči potřebují  a ošetřující lékaři ji předepisují. Rehabilitace po úrazech a náhlých změnách pohybového aparátu pacienta je našimi fyzioterapeuty zajišťována v maximální možné míře našeho provozu. Musím říci, že není  jednoduché  skloubit  požadavky přicházejících pacientů na aktuální rehabilitační péči s kapacitou fyzioterapeutů a možnostmi danými zdravotními pojišťovnami . Každý rehabilitační výkon má totiž zákonem danou časovou  a frekvenční limitaci. I  kdyby  naši  zaměstnanci – fyzioterapeuté pracovali více jak 8, 5 hodiny denně, přesto jsme placeni zdravotními pojišťovnami podle toho, jaký objem rehabilitace jsme vykonali v roce 2014. Za celý rok 2014 prošlo ambulantní rehabilitací 1730 pacientů a za letošní 1. pololetí již 1425 pacientů. Způsob úhrady fyzioterapeutické péče je definován v Úhradové vyhlášce pro  rok 2016 a zdravotní pojišťovny nás více platit nebudou, i kdybychom se tzv. přetrhli. Přesto se snažíme našim pacientům poskytnout maximum možné rehabilitace, ale i odborných informací a návodů pro jejich následné  samostatné cvičení doma, které je udrží v dobré kondici v následující dny a měsíce.

Rádi vás informujeme o  rozšíření ordinačních hodin ortopedické ambulance Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s., od 1. července 2016  v následujícím rozsahu :

Pondělí : 8 — 14.30 hodin ordinuje MUDr.  Eduard Železo, poslední pacient bude ošetřen ve 14.15 hod.

Úterý   :  8 – 10 hodin prováděno SONO kyčlí a od 10 – 14. 30 hodin ordinuje MUDr. Martin Dvořák  a poslední pacient bude ošetřen ve 14.15 hod. V tyto termíny budou ošetřeni dospělí pouze v akutních případech.

Čtvrtek  : 8 – 14.00 hod. ordinuje primář MUDr. Jaroslav Altschul.

Po všechny dny ordinačních hodin zajišťuje službu sestra Dana Široká.

Upozorňujeme, že na našich stránkách www.nemda.cz najdete všechny informace o dovolených odborných i praktických lékařů,  které nám sami nahlásí. Najdete zde aktuální přehled ordinačních hodin pro léto 2016.

Přejeme všem čtenářům Dačického zpravodaje krásné letní dny, spoustu sluníčka a pohybu na zdravém vzduchu. V Dačicích dne 7.7.2016.

Za vedení Nemocnice Dačice,a.s. MUDr. Miroslava Člupková-předseda představenstva