Domů 9 Aktuality 9 Zpráva z kurzu ošetření pánevního dna metodou Ludmily Mojžíšové

Zpráva z kurzu ošetření pánevního dna metodou Ludmily Mojžíšové

Víkend 17.-19.5.2019 se v dačické nemocnici opět nesl v duchu vzdělávání. Od pátečního odpoledne až do nedělního, zde probíhal již 2. kurz Metody Ludmily Mojžíšové, konkrétně část kurzu zaměřená na ošetření pánevního dna. Zúčastnilo se celkem 10 fyzioterapeutů a fyzioterapeutek převážně z Jihočeského kraje, Vysočiny, ale i vzdálenějších konců republiky jako je Praha a Ostrava.

Školitelkou byla opět Mgr. Ludmila Dítětová, která se s námi podělila, mimo obsahovou náplň kurzu, i o své zkušenosti z praxe. Předvedli jsme si zajímavé příklady cviků zaměřené na pánevní dno v kombinaci i s jinými fyzioterapeutickými metodami, tak abychom byli ve své terapii co nejúspěšnější. Dále jsme si uvedli, co by měla obsahovat cvičební jednotka pro těhotné, co poradit a jak pracovat s pacientkami připravujícími se na porod, jak by měla vypadat poporodní péče z pohledu fyzioterapeuta a na co se zaměřit. Ošetření pánevního dna není však vhodné pouze u těhotných žen, ale i u pacientů s vertebrogenními obtížemi, inkontinencí apod.

Pro účastníky kurzu bylo připraveno bohaté občerstvení a možnost oběda v nemocniční jídelně, které většina účastníků ráda využívá. Fyzioterapeuté měli možnost prohlédnout si naše pracoviště ambulantní rehabilitace. Velmi mne těší jejich obdiv a ocenění vybavenosti našeho pracoviště.

Kurzy, které v naší nemocnici i nadále probíhají, jsou určeny pro fyzioterapeuty a rehabilitační lékaře. Další termíny najdete na webových stránkách nemocnice https://www.nemda.cz/pro-odborniky/odborne-konference/ .

Bc. Tereza Sedláková