RTG + sono

Důležité informace

RDG pracoviště bylo digitalizováno v létě 2011 ve spolupráci s firmou FOMEI.  Snímky jsou digitálně zpracovány a je možnost jejich odeslání elektronickou formou na jiná zdravotnická pracoviště, s nimiž spolupracujeme na léčbě našich pacientů.

RTG pracoviště disponuje dvěma skiagrafickými přístroji. Standardní snímkování probíhá na RTG kompletu DRGEM GXR-40SD  pracujícím v režimu přímé digitalizace, který byl pořízen v roce 2020. Jako záložní pak slouží RTG komplet Combi Elevator II, který pracuje v režimu nepřímé digitalizace. Na obou přístrojích je možné provádět všechna standardní rentgenologická vyšetření na vyžádání ambulantních specialistů nebo praktických lékařů.

V rámci RTG pracoviště provádíme také sonografická vyšetření, a sice na přístroji LOGIQ S7 R2 Expert, kde nabízíme kromě standardních sonografických vyšetření vnitřních orgánů dutiny břišní nebo štítné žlázy, také vyšetření cév.

Ordinační hodiny RTG vyšetřovny: Po – Pá 8 – 15 hod

vedoucí laborant: Ludmila Tomancová tel.: 384 358 272

Pracoviště provádí tato vyšetření:

  • RDG prstů a záprstních kůstek ruky nebo nohy, RDG lebky, krku a krční páteře, hrudní nebo bederní páteře, křížové kosti a SI kloubů, pánve, ramenního kloubu,
  • RDG kostí a kloubů končetin,
  • RDG žeber, sterna, hrudníku, břicha, jícnu, žaludku a duodena, pasáže trávící trubicí, tlustého střeva, cholangiografii nitrožilní, cholecystografii, vylučovací urografii, retrográdní pyelografii, cystografii, mamografii, skiaskopii
  • ECHO – kardiologické, gynekologické (jen na doporučení gynekologa)
  • UZ duplexní vyšetření cév,
  • abdominální sono, sono štítné žlázy

Objednání pacientů na sono je možné na tel. čísle :  384 358 272

Sono

Ordinační hodiny

Pondělí13:00 - 15:00
MUDr. Eduard Železo – vyšetření dětských kyčlí vyšetření je nutné objednat na tel.: 384 358 221
Ortopedie NJH
Středa09:00 - 15:00
Lékařka: Savenko Liudmyla
SONO
Čtvrtek07:00 - 10:00
MUDr. Zdeňka Žahourková
Interní amb.