Domů 9 O nás 9 Spektrum poskytované péče

Spektrum poskytované péče

Nemocnice Dačice, a.s. v rámci zdravotnické činnosti poskytuje lůžkovou i ambulantní péči. Lůžková péče je zaměřena na péči následnou a dlouhodobou a je provozována na 30 lůžkách v zrekonstruovaných prostorách hlavní budovy nemocnice. Pokoje mají své vlastní sociální zázemí a jsou jedno, dvou a třílůžkové. Nedílnou součástí péče je rehabilitace prováděná fyzioterapeutem nebo rehabilitační sestrou.

V rámci ambulantní péče provozuje nemocnice interní a alergologickou ambulanci, ambulanci rehabilitačního lékaře a samostatné pracoviště ambulantní rehabilitace, které nabízí služby fyzioterapie, balneologie a fyzikální terapie.

Součástí ambulantních provozů je také lékařská pohotovostní služba fungující v soboty, neděle a svátky.

Dále poskytuje nemocnice také pobytovou sociální službu na 8 sociálních lůžkách, která je určena především pacientům hospitalizovaným na zdravotních lůžkách, kteří již nepotřebují celodenní zdravotní péči a nemohou být tedy hospitalizováni na oddělení následné péče, ale vzhledem k jejich zdravotnímu stavu nebo rodinnému zázemí se nemohou vrátit do domácího prostředí.